FAQ pytania i odpowiedzi

1. Czy można jechać z małym dzieckiem w foteliku ?
 
Zgodnie z zapisem w regulaminie (pkt 2 - każdy uczestnik wyścigu musi poruszać się na samodzielnie napędzanym rowerze przez całą długość trasy) aby zostać skasyfikowanym trzeba jechać samodzielnie. Więc nie będzie liczony do klasyfikacji wynik zespołu, gdzie dziecko nie jedzie samodzielnie tylko w foteliku u rodzica. Dla takich dzieci mamy propozycję udziału w wyścigu rowerków biegowych, który odbędzie się po wyścigu głównym oraz inne atrakcje w trakcie pikniku rodzinnego.
 
Jeżeli rodzic jedzie ze starszym dzieckiem, które jedzie samodzielnie, może oczywiści jechać również z drugim dzieckiem w foteliku. Klasyfikowany jest wynik dziecka samodzielnego.
 
 
2. Czy rodzic może jechać z więcej niż jednym dzieckiem ?
 
Zgodnie z regulaminem każde dziecko (kategorie II-VII) jedzie z rodzicem w swojej kategorii, jeżeli dziecko startuje w kategori OPEN, nie musi startować z rodzicem.
Ze względu na czas przejazdu nie jest możliwe, żeby jeden rodzic wystartował więcej niż jeden raz.
W takiej sytuacji proponujemy :
 
Jeżeli startuje więcej niż jedno dziecko z rodziny, dopuszczamy przejazd z dorosłym opiekunem (np. wujek itp).
Drużyna wybiera jedną kategorię wiekową, w której startują wszyscy. Klasyfikowane są dzieci mieszczące się w tej kategorii, reszta dzieci jest towarzysząca (po ukończeniu otrzyma medale, ale nie będzie liczony ich czas i nie są liczone w punktacji).
 
 
3. Dlaczego wymagane jest podanie danych rodzica przy rejestracji dziecka startującego w kategorii OPEN ?
 
Ponieważ rodzic bierze odpowiedzialność za start swojego dziecka.
Nie przeszkadza to natomiast w podaniu tej samej osoby dorosłej przy dziecku, które startuje w kategorii OPEN i w którejś z pozostałych kategorii.
Wymagany jest jedynie inny adres email przy każdej drużynie (ponieważ adres służy do logowania i nie może się powtarzać).
 
 
4.  Czy trasa wyścigu będzie jakoś oznaczona żeby dzieci się nie pogubiły?
 
Trasa wyścigu będzie oznaczona taśmami, na zakrętach będzie wygrodzona taśmą, a w miejscach newralgicznych będą stały służby porządkowe.


PATRONAT HONOROWY:

PATRONAT MEDIALNY:

ORGANIZATORZY:

PARTNER: